Máte doma plíseň? Nemůžete se jí zbavit?

Deratizátor Štolfa - pro pocit bezpečí a čistoty

DDD služby levně a odborně

Pozor, plíseň představuje vážný problém. Tyhle mikroskopické houby mohou být nebezpečnější, než se na první pohled zdá

Plísně mohou poškodit zdi i nábytek. Mnohem vážnější však je možnost poškození lidského zdraví, mohou způsobit alergickou reakci, astma, ale i rakovinu. Plísní jsou ohrožena místa, kde se málo větrá, je vysoká vlhkost a kde se suší vyprané prádlo. Nejčastěji se tvoří v kuchyni a koupelně.

Pokud to sami nezvládnete, zavolejte profesionála, který vám odborně a za příznivou cenu pomůže: +420 608 761 368


Plíseň


Zkusíme vám poradit, jak se plísně úspěšně zbavit a jak se jí vyvarovat v budoucnu. Často je zjištění plísně v bytě pro lidi překvapení, protože dbají na to, aby byl byt vždy čistý a suchý, pravidelně (relativně hodně) větrají. Přesto se může, že se plíseň objeví na stěnách a stropě.

Plíseň může vzniknout např. kvůli nedostatečnému větrání (větráte opravdu dobře?) a vlhkosti v bytě. Nárůst vlhkosti může zapříčinit třeba nesprávné používání kondenzační sušičky v koupelně.


Plíseň


Nejlepší je prevence

Pro prevenci je důležité pravidelně větrat byt, aby se vlhkost nemohla hromadit.

Opatříme si případně vlhkoměr (https://www.mall.cz/vlhkomery) a podle naměřených hodnot budeme rozmisťovat i absorpční přístroje (https://pohlcovace-vlhkosti.heureka.cz), které vodní páry přeměňují na tekutinu a tu pak shromažďují v zásobníku, takže ji lze vylévat. Vzdušná vlhkost se totiž mění, záleží na počasí, na venkovní teplotě, na tom, zda topíme a čím, ale také na naší činnosti, proto musíme hlídat, abychom vzduch v bytě naopak příliš nevysoušeli.

Aby mělo odvlhčení efekt, musí elektrické odvlhčovače zvládnout za hodinu přečerpat všechen vzduch v místnosti dvakrát. Někteří výrobci místo vzduchového výkonu rovnou uvádějí doporučený objem místnosti. Odvlhčovací kapacita udává, kolik litrů vody během jednoho dne daný typ domácího odvlhčovače vzduchu přefiltruje. 

Dalším nezbytným krokem je zamezit případným únikům vody a opravit je co nejdříve, pokud se objeví.


Potřebujete pomoc?

Odbornost a profesionalita

Jsme členy Sdružení pracovníků dezinfekce, dezinsekce, deratizace ČR a Evropské konfederace CEPA. Poradíme vám, ať už řešíte jakýkoliv problém v DDD. Volejte 24/7 Používáme přípravky v souladu s platnou legislativou a schválené dle nařízení ES.

Deratizace, dezinfekce, dezinsekce odborně se zárukou a za příznivé ceny v Brně a okolí

Deratizace

jsou všechna opatření, která směřují k hubení nebo omezení výskytu škodlivých hlodavců (myš, potkan, krysa...). Patří sem i opatření preventivní, kterými předcházíme pronikání hlodavců do objektu. Deratizace se provádí především za účelem ochrany lidského zdraví a zabránění ekonomickým škodám, které hlodavci působí. Provádíme odbornou deratizaci: hubení potkanů, hubení myší, hubení hrabošů a hubení hryzců.

Dezinfekce

Dezinfekce se provádí v místech se zvýšenými nároky na čistotu z důvodu minimalizace nebo zamezení výskytu infekcí, například ve výrobnách potravin a léčiv, ve stravovacích zařízeních, ve školách, kancelářských prostorách, veřejných úřadech atd.

Dezinsekce

je označení pro soubor metod a prostředků určených k hubení hmyzu a dalších členovců, jako např. štěnice, švábi, rusi, cvrčci, mravenci, mouchy, vosy, sršni, moli, komáři atd.). Patří sem zejména synantropní druhy žijící v blízkosti člověka, které mají často velký hygienický význam při přenášení choroboplodných zárodků, nebo způsobují ekonomické škody zvláště v uskladněných surovinách a výrobcích např. v potravinářském průmyslu apod. Provádíme odbornou dezinsekci: hubení štěnic, švábů, blech, vos, sršňů, mravenců, pisivek, molů, rybenek