Co jsou octomilky a jak se jich zbavit?

Deratizátor Štolfa - pro pocit bezpečí a čistoty

DDD služby levně a odborně

Znáte ten otravný pocit, kdy máte v místnosti komára, kterého nevidíte, ale slyšíte ho nepřetržitě? Octomilky jsou snad ještě horší. Jedná se o malé mušky, které se zkrátka dostanou všude. Strašákem bývá skutečnost, že samice zvládnou naklást až 30 vajíček, které se rychle vylíhnou a již 12 hodin poté, co dospějí, což většinou trvá 2 - 4 dny, jsou schopny se znovu rozmnožovat. Rychlost množení a následného vylíhnutí z vajíček je závislé na pokojové teplotě. Nejsou nebezpečné, ani vás neohrožují, připraví vás však o potraviny, které mohou být zamořeny vajíčky. Octomilky také mohou roznášet různé bakterie a plísně, jsou tak nezvanými hosty převážně do domácnosti, kde jsou malé děti.

Jaká je prevence proti octomilkám?

Někdo si myslí, že jsou octomilky pouze sezónní záležitostí, opak je pravdou. Zatímco v létě se uživí převážně venku, v zimě jich můžete mít plnou domácnost. Největší prevencí octomilek je dostatečně pečlivý úklid, octomilky tak nebudou mít žádnou návnadu. Pro octomilky jsou nejlákavější návhadou zrající ovoce nebo sladké nápoje. Nepohrdnou ani zbytky jídel, které cítí z odpadkového koše nebo květinami, ať už se jedná o řezané nebo v květináči.


Jak se octomilkám postavit? Je-li pozdě na prevenci, musíte se připravit na možný dlouhý boj, než se jich zbavíte úplně.

  • Příčina - jistě jako první krok, který v boji proti octomilkám musíte udělat, je najít příčinu jejich výskytu. Jestliže naleznete příčinu, můžete je zlikvidovat během chvilky a mít klid.

  • Vysavač - pokud máte na stole banán, který v teple dozrál a zasloužil by spíše kompost než kuchyňský stůl, přineste si raději vysavač. Banán bude nejspíše plný octomilek, při pohybu se rozlétají na všechny strany a budete mít práci navíc, vysavačem se jich můžete zbavit najednou.

  • Past - často kladené bývají také pasti, mezi nejčastější patří sladká šťáva nebo víno, které nalijete do připravené sklenice a přetáhnete potravinovou fólií, následně uděláte malé dírky, kterými se octomilky dostanou dovnitř.

  • Nakoupené chemie - existují také postřiky a různé chemické pasti, které můžete zakoupit ve vybraných obchodech. Ve vnitřních prostorách buďte s použitím těchto prostředků opatrní.

  • Masožravé rostliny - přírodní, a také okrasnou variantou bývají masožravé rostliny, které vám usnadní práci i s komáry a navíc krásně vypadají uvnitř vašeho interiéru.

  • Větrání - samotné větrání octomilky nezahubí, ale pomůže s jejich likvidací, neboť nemají rády průvan, časté větrání vás tak nechá alespoň v klidu vypít celý čaj, aniž byste ho měli plný nezvaných hostů.

  • Koření - krásná vůně koření, obzvláště hřebíčku a bobkového listu je příjemnou směsí do domácnosti, ale zároveň také velice aromatickou, která odpuzuje hmyz, připravit si tak můžete pytlíčky koření a rozmístit po místnosti. Výhodou bývá, že je můžete snadno schovat i do koše s ovocem.

Octomilka
Zdroj obrázku: https://cs.wikipedia.org/wiki/Octomilka

Chcete se octomilek zbavit a netroufáte si na to sami? Oslovte profesionálního deratizátora.

Potřebujete pomoc?

Odbornost a profesionalita

Jsme členy Sdružení pracovníků dezinfekce, dezinsekce, deratizace ČR a Evropské konfederace CEPA. Poradíme vám, ať už řešíte jakýkoliv problém v DDD. Volejte 24/7 Používáme přípravky v souladu s platnou legislativou a schválené dle nařízení ES.

Deratizace, dezinfekce, dezinsekce odborně se zárukou a za příznivé ceny v Brně a okolí

Deratizace

jsou všechna opatření, která směřují k hubení nebo omezení výskytu škodlivých hlodavců (myš, potkan, krysa...). Patří sem i opatření preventivní, kterými předcházíme pronikání hlodavců do objektu. Deratizace se provádí především za účelem ochrany lidského zdraví a zabránění ekonomickým škodám, které hlodavci působí. Provádíme odbornou deratizaci: hubení potkanů, hubení myší, hubení hrabošů a hubení hryzců.

Dezinfekce

Dezinfekce se provádí v místech se zvýšenými nároky na čistotu z důvodu minimalizace nebo zamezení výskytu infekcí, například ve výrobnách potravin a léčiv, ve stravovacích zařízeních, ve školách, kancelářských prostorách, veřejných úřadech atd.

Dezinsekce

je označení pro soubor metod a prostředků určených k hubení hmyzu a dalších členovců, jako např. štěnice, švábi, rusi, cvrčci, mravenci, mouchy, vosy, sršni, moli, komáři atd.). Patří sem zejména synantropní druhy žijící v blízkosti člověka, které mají často velký hygienický význam při přenášení choroboplodných zárodků, nebo způsobují ekonomické škody zvláště v uskladněných surovinách a výrobcích např. v potravinářském průmyslu apod. Provádíme odbornou dezinsekci: hubení štěnic, švábů, blech, vos, sršňů, mravenců, pisivek, molů, rybenek