Likvidace mšic přírodní cestou

Deratizátor Štolfa - pro pocit bezpečí a čistoty

DDD služby levně a odborně

Mšice jsou nepříjemný savý hmyz, se kterým se určitě setkal každý z nás. Najdeme je na ovocných stromech, bylinkách, zelenině ale i okrasných rostlinách. Velikost i barva se liší podle druhu. Nejčastěji se setkáme s zelenými a černými, drobnými brouky.

Mšice poškozují rostliny svým sáním. Jsou schopné z listů vysát sladkou šťávu, kterou pak z velké části znovu vyloučí v podobě lepkavé medovice. Škodí tedy nejen přímým poškozením listů, kdy dochází ke kroucení až odumírání napadených částí, ale zároveň na rostlině zanechávají lepkavý film. Na něm se následně mohou uchytit houby, které způsobují onemocnění rostlin. Samotné mšice mohou přenášet virové choroby. Pokud chcete mšice na své zahradě zlikvidovat, bez použití chemie, je tu pro vás připraveno pár tipů.

Podpořte jejich přirozené nepřátele

Neplatí to jen pro mšice. Na své zahradě pomocí hmyzích hotelů a krmítek pro ptáky, můžete vytvořit podmínky pro přirozené nepřátele mnoha škodlivých druhů. Mšice jsou potravou především pro slunéčka sedmitečná a sýkory. Naopak mravenci do zahrad mšice často zavlečou, chovají si je pro jejich medovici. Eliminací mravenců snížíte riziko napadení mšicemi.

Bazalkový odvar

Především na květiny používejte nálev z bazalky. Dvě stě gramů pokrájené bazalky zalijte asi půl litrem vroucí vody. Nechte dvacet minut odstát, poté slijte a pomocí rozprašovače aplikujte dvakrát týdně na rostliny. Kromě mšic je možné nálev použít i na svilušky.

Rebarborové listy

Půl kilogramu rebarbory pokrájejte na menší kousky. Dejte do plastové nádoby a zalijte vodou a nechte pracovat přibližně čtrnáct dní. V momentě, kdy výluh přestane tvořit pěnu rebarborové listy sceďte. Řeďte poměrem 1:10 s vodou. Aplikujte na postižené rostliny, skvěle působí na mšice na třešních.

Pelyněk nejen proti mšicím

Odvar z pelyňku připravíte svařením 15 g sušeného pelyňku (nebo 150 g čerstvého) ve třech litrech vody. Odvar se ředí 1:3 s vodou jako prostředek proti mšicím. Neředěný pak můžete použít na mravence. Pelyněk pomáhá rovněž při boji s obalečem.

Voda z brambor

Jako první pomoc při napadení mšicemi můžete použít vodu, ve které jste vařili brambory. Samozřejmě ideálně, aby voda nebyla osolená. Neředěnou vodou postříkáte napadené rostliny. Vodu však nevylévejte ani když vás žádné mšice netrápí. Použijte ji jako zálivku pro rostliny. Obzvláště vhodná je pro orchideje.

Kromě výše zmíněných postřiků je vhodné silně napadené části rostlin odstranit. Nejlepší je zahrabat je do kompostu nebo zakopat, aby nedocházelo k dalšímu šíření.


Nejlevnější DDD služby. Pokud zavoláte a vysvětlíte váš problém, obratem vám sdělím cenu: +420 608 761 368

Deratizátor Štolfa přistupuje ke každému zákazníkovi individuálně a zásah přizpůsobuje jeho potřebám a možnostem. Konečnou cenu lze určit dle relevantních informací o místě zásahu, míry zamoření, rozsahu prací, množství použitých látek a velikosti prostor. Proto nás kontaktujte +420 608 761 368, popište svůj problém a my vám zpracujeme cenovou nabídku na míru vašim potřebám. Konečná cena je vždy dohodnuta předem.

Zpracujeme cenovou nabídku pro domácnosti, SVJ a družstva, restaurace a hotely, obce, firmy, teplárenské a elektrárenské provozy.

Profesionální deratizátor z Brna - deratizace, dezinfekce, dezinsekce

Potřebujete pomoc?

Odbornost a profesionalita

Jsme členy Sdružení pracovníků dezinfekce, dezinsekce, deratizace ČR a Evropské konfederace CEPA. Poradíme vám, ať už řešíte jakýkoliv problém v DDD. Volejte 24/7 Používáme přípravky v souladu s platnou legislativou a schválené dle nařízení ES.

Deratizace, dezinfekce, dezinsekce odborně se zárukou a za příznivé ceny v Brně a okolí

Deratizace

je postup, který se používá k omezení populace hlodavců, zabránění jejich šíření a poškozování majetku a zdraví obyvatel. Deratizace se obvykle provádí prostřednictvím aplikace jedů, pastí či jiných metod, které mají za cíl hubit nebo odstraňovat hlodavce. Deratizace je důležitá zejména ve veřejných budovách, obytných domech, obchodech, skladech, kde mohou hlodavci způsobovat problémy. Provádění deratizace by mělo být svěřeno odborníkům, kteří mají potřebné znalosti a povolení k manipulaci s jedovatými látkami. Při provádění deratizace je důležité dodržovat příslušné zákony a předpisy, a zároveň dbát na ochranu životního prostředí, zdraví lidí a domácích zvířat.

Dezinfekce

je postup, při kterém se používají chemikálie nebo fyzikální metody pro snížení množství a eliminaci mikroorganismů, jako jsou bakterie, viry nebo plísně, z povrchů, zařízení nebo prostředí. Cílem dezinfekce je ochrana lidského zdraví a prevence šíření infekčních chorob. Proces dezinfekce se často používá v medicíně, veřejných prostorech, ve stravovacích zařízeních, v domácnostech a v dalších oblastech, se zvýšenou potřebou hygieny. Existuje mnoho různých dezinfekčních prostředků a postupů, které mají různou účinnost a použití. Je důležité dodržovat správnou techniku a bezpečnostní opatření při provádění dezinfekce a to vám zajistí jen profesně vyškolený profesionál s patřiným oprávněním.

Dezinsekce

je proces, který se používá k eliminaci hmyzu, jakým jsou například komáři, mravenci, blechy, švábi nebo štěnice. Cílem je zabránit šíření hmyzích škůdců, minimalizovat riziko přenášení infekcí či poškozování majetku. Dezinsekce může zahrnovat použití chemických prostředků, jako jsou insekticidy, které se aplikují na povrchy, na kterých se hmyz pohybuje nebo hnízdí. Existují i další metody, například tepelná dezinsekce. Je nezbytné, aby dezinsekce byla prováděna s ohledem na bezpečnost a zdraví lidí v okolí, zejména pokud se jedná o použití chemických prostředků. Proto je důležité, aby dezinsekci prováděli odborně vyškolení pracovníci a aby byly dodrženy příslušné bezpečnostní předpisy a postupy.